ମଦ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଗାଈ ବାନ୍ଧିଲେ ‘ବିଜେପି’ ନେତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ

ମଦ ଦୋକାନ ଆଗରେ ବୁଲା ଗାଈ

ଓର୍‌ଛା: ଗୁରୁବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ‘ବିଜେପି’ ନେତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଓର୍‌ଛା ନଗରୀରେ ଥିବା ଗୋଟାଏ ମଦ ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଲା ଗାଈମାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ଘାସ ଖୁଆଇବା ସହିତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ କହି‌ଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ମଦ ଛାଡ଼ି ଗାଈ ଦୁଗ୍ଧ ପାନ କରନ୍ତୁ। ସମ୍ପ୍ରତି ‘ବିଜେପି’ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ୍ୟପାନ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ମଦ୍ୟପାନ ଅଭ୍ୟାସରୁ ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ଅନୁଚିତ। ମନ୍ଦିର ଓ ପ୍ରାସାଦ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିୱାରି ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓର୍‌ଛା ନଗରୀରେ ଭାରତରେ ନିର୍ମିତ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରୟ ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ ଗାଈ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଭାରତୀ ‘ମଦ ନୁହେଁ ଦୁଗ୍ଧ ପିଅ’ ବୋଲି ସ୍ଲୋଗାନ୍‌ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ମରଣଯୋଗ୍ୟ, ଗତବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଏହି ମଦ ଦୋକାନ ଉପରକୁ ସେ ଗୋବର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ସେହିପରି, ୨୦୨୨ ମାର୍ଚରେ ସେ ଭୋପାଳସ୍ଥିତ ଏକ ମଦ ଦୋକାନ ଉପରକୁ ଟେକାପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ୨୦୨୨ ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଆଶଙ୍କା କରି ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନର ବିକ୍ରେତା ରାମପାଲ୍‌ ତୁରନ୍ତ ସଟର୍‌ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଗତଥର ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ ଏହି ଦୋକାନ ଉପରକୁ ଗୋବର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଦୋକାନର ସଟର୍‌ ପକାଇ ଦେଲି।

Share Now:

Kalinga News Beuro

Next Post

ନବ ଦାସଙ୍କ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି

Fri Feb 3 , 2023
ବିରୋଧୀ ଓ ବିଜେଡି କଥା କଟାକଟି, ସାର୍ବଜନୀନ କରିବାକୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଦାବୀ ଭୁବନେଶ୍ବର: ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଜୟ ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସ୍ବର୍ଗତ ନବ ଦାସଙ୍କ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଝାରସୁଗୁଡା ହସ୍ପିଟାଲର ଇସିଜି ରିପୋର୍ଟ, ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ଅବସ୍ଥା କେମିତି ଥିଲା, ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ […]
ନବ ଦାସଙ୍କ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial